Wesele u "Źródła Miłości"

Dlaczego warto zorganizować wesele w hotelu?

Każdy, kto jeszcze nie stał na ślubnym kobiercu marzy, by jego wesele było wyjątkowe. Co roku pojawiają się nowe trendy, które kreują obraz idealnej imprezy weselnej, tak by zarówno dla nowożeńców, jak i zaproszonych gości była ona niezapomniana. Jedni wolą kameralność, inni preferują huczną zabawę w dużym gronie. Ale zdecydowanie nie jest to już tylko przyjęcie w domu. To raczej okazja by porzucić codzienność i na chwilę przenieść się w krainę, którą sami młodzi chcą sobie „zaprojektować”.

Zresztą czas ten jest tak naładowany emocjami, że często wydaje nam się, że był to tylko cudowny sen. Scenerię jak z bajki znajdziemy w polskich górach, a zwłaszcza w Beskidzie Sądeckim, gdzie każda pora roku jest malownicza i pełna uroku. Tutejsze hotele oferują kompleksową obsługę przy organizacji przyjęć weselnych, dzięki czemu młoda para i jej najbliższa rodzina jest uwolniona od części obowiązków, których w tym czasie jest naprawdę sporo.

Począwszy od zakwaterowania gości, poprzez aranżację sali, dekoracje kwiatowe, menu, scenariusz wydarzenia, oprawę artystyczną, obsługę foto czy usługi fryzjersko-kosmetyczne. Mając to wszystko w jednym miejscu, zyskujemy czas i możemy delektować się wyjątkowymi chwilami z najbliższymi. Pracujący w hotelach specjaliści ds. wesel są skarbnicą wiedzy o tym, jak szybko i sprawnie załatwić wszystkie formalności. Mając też bagaż doświadczeń w tej dziedzinie, potrafią doradzić co się sprawdza w danej lokalizacji, co dodatkowo uatrakcyjni wydarzenie i jak zaplanować kolejne etapy weselnych przygotowań.

Hotel Prezydent**** Medical Spa & Wellness w Krynicy-Zdroju, położony w unikalnym Parku Zdrojowym nad słynnym Deptakiem, oferuje wymarzoną przestrzeń do tego typu wydarzeń. Przedwojenna willa prezydenta Ignacego Mościckiego po latach świetności przechodziła różne etapy, które w rezultacie doprowadziły do jej zniszczenia. Stojący na jej miejscu 4-gwiazdkowy hotel, nawiązuje do historycznych korzeni, uwypuklając fakt, że miejsce zauroczyło ówczesnego prezydenta i przez lata było salonem nieformalnych spotkań „na szczycie” autorytetów tamtych czasów. Czyż nie jest to wymarzona sceneria na organizację wesela w stylu retro?

Nieopodal znajduje się maleńki, najstarszy kościółek zdrojowy – potocznie zwany parkowym, gdzie uroczystość zaślubin może zyskać bardzo unikatowy i romantyczny klimat. Mała, drewniana świątynia w stylu barokowym powstała w 1863 roku i wciąż jest miejscem, gdzie młode pary składają przysięgi małżeńskie. Wybierając taką lokalizację, wszystko jest w zasięgu kilku kroków. Soczysta zieleń Góry Parkowej, koronkowa zabudowa starych willi wzdłuż potoku Kryniczanki, tworzą pejzaż często malowany przez słynnego Nikifora, a dzisiaj - oryginalne tło do ślubnych sesji zdjęciowych. Tutejsze wzgórza kryją też wody o wyjątkowych właściwościach.

Według legendy odkryte na Górze Parkowej źródło, od wieków miało moc uzdrawiającą. Zawdzięcza mu życie pewien rycerz powracający z wojennej wyprawy. Na prośbę pasterki, która znalazła rannego mężczyznę w lesie, Matka Boska nakazała obmyć go w chłodnej wodzie, która właśnie wytrysnęła spod skały. Rycerz odzyskał zdrowie, miłość dwojga młodych przypieczętował ślub, a na miejscu cudownego ozdrowienia postawiono figurę Maryi. Dziś stoi tu rzeźba autorstwa Artura Grottgera, a zdrój otoczono kultem i nazwano „Źródełkiem Miłości”.

W każdej legendzie jest nuta prawdy i niech tą nutą pozostanie miłosny wątek, a także magiczna aura Góry Parkowej. Szkoda tylko, że słynnego wesela nie umiejscowił w Krynicy sam Stanisław Wyspiański, który ponoć też tu bywał...

Udostępnij

Autor

Rafał Zieliński

Guest Service Manager - Zajmuje się pobytami Gości VIP w Hotelu Prezydent**** Medical SPA & Wellness / grm@hotelprezydent.com

© Hotel Prezydent**** Medical SPA & Wellness Hotel dla dorosłych