Jakie są obowiązki Świadkowej?

Obowiązki Świadkowej

Zarówno obowiązki świadka, jak i świadkowej zaczynają się przed rozpoczęciem wesela. Chociaż role świadków wielu osobom wydają się błahe, robią oni więcej niż mogło by się wydawać. To właśnie świadek i świadkowa zajmują się współorganizacją, pomocą i doradzaniem w wielu sprawach związanych z tak ważnym dniem jakim jest Ślub i Wesele.

Jakie są zatem obowiązki świadkowej i jakie czekają na Ciebie zadania, jeśli zostaniesz poproszona o pełnienie tej roli? Zerknij poniżej:

1. Doradzanie i wsparcie

W zależności od relacji między świadkową i Panią Młodą, możesz zostać poproszona o pomoc przy wyborze sukni, fryzury, bukietu czy dodatków. Często bywa też tak, że to świadkowa zajmuje się zorganizowaniem dla Panny Młodej dodatków, dekoracji i innych drobiazgów. Kliknij tutaj i poznaj 10 Kroków do idealnego wesela, aby wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę.

2. Wieczór panieński

Jednym z obowiązków świadkowej jest organizacja i zaplanowanie niezapomnianego wieczoru panieńskiego. Po Twojej stronie będzie skonsultowanie się z Panną Młodą i poznanie jej preferencji, zaproszenie gości i wymyślenie oryginalnego spotkania.

3. Pomoc w przygotowaniach

W dniu ślubu, świadkowa powinna pomóc Pannie Młodej w przygotowaniach, ale również być dla niej wsparciem w tak stresującej i podniosłej chwili. Podczas przygotowań to świadkowa powinna zwracać uwagę na wszelkie szczegóły, które mogą umknąć Panie Młodej.

4. Pomocna Dłoń dla Pani Młodej

O ile podczas uroczystości świadek nie ma tak wielkiej roli, w przypadku świadkowej jest zupełnie odwrotnie. To właśnie Ty, jako świadkowa nie bez powodu „czuwasz” tuż za Młodą. Zadaniem świadkowe jest czuwanie nad komfortem Młodej – poprawianie jej welonu czy trenu, odebranie z rąk bukietu czy podanie chusteczki w chwili wzruszenia.

5. Opieka nad prezentami

Razem ze świadkiem, świadkowa pomaga w odbiorze prezentów – zazwyczaj odbiera bukiety kwiatów i drobne prezenty ślubne. Jeżeli goście weselni otrzymują przypinki to do obowiązków świadkowej jest rozdawanie takich dodatków lub ich przypinanie. Jeżeli nie myślałaś jeszcze o prezencie dla Pary Młodej to polecamy podarować Voucher na pobyt w hotelu dla dorosłych, który będzie zarówno oryginalnym, jak i wyjątkowym rozwiązaniem. Napisz do Guest Service Managera w Hotelu Prezydent**** Medical SPA & Wellness, który z przyjemnością przygotuje dla Ciebie specjalną ofertę - Rafał Zieliński, e-mail: grm@hotelprezydent.com

6. Weselny Anioł Stróż

Podczas imprezy weselnej, główną rolą świadkowej jest opieka nad Młodą. Jako świadkowa powinnaś towarzyszyć młodej przy wyjściach np. do toalety, pomagać w poprawianiu makijażu, a w swoim podręcznym bagażu powinien znaleźć się awaryjny pakiet – plastry, zapasowe pończochy, agrafka, a nawet igła z nitką do szybkich poprawek!

Oczywiście, zarówno świadkowa, jak i świadek czuwają nad przebiegiem wesela. Zabawiają gości rozmową, informują o kolejnych punktach programu i zachęcają do wspólnej zabawy. Świadkowie obowiązkowo uczestniczą w zabawach, oczepinach i jeśli będą sobie tego życzyć Młodzi – w pamiątkowych sesjach zdjęciowych.

Też planujesz zorganizować wesele? Kliknij tutaj i poznaj 10 Kroków do idealnego wesela!

Udostępnij

Autor

Rafał Zieliński

Guest Service Manager - Zajmuje się pobytami Gości VIP w Hotelu Prezydent**** Medical SPA & Wellness / grm@hotelprezydent.com

© Hotel Prezydent**** Medical SPA & Wellness Hotel dla dorosłych