Jakie są obowiązki Świadkowej?

Obowiązki Świadkowej

Zarówno obowiązki świadka, jak i świadkowej zaczynają się przed rozpoczęciem wesela. Chociaż role świadków wielu osobom wydają się błahe, robią oni więcej niż mogło by się wydawać. To właśnie świadek i świadkowa zajmują się współorganizacją, pomocą i doradzaniem w wielu sprawach związanych z tak ważnym dniem jakim jest Ślub i Wesele.

Jakie są zatem obowiązki świadkowej i jakie czekają na Ciebie zadania, jeśli zostaniesz poproszona o pełnienie tej roli? Zerknij poniżej:

1. Doradzanie i wsparcie

W zależności od relacji między świadkową i Panią Młodą, możesz zostać poproszona o pomoc przy wyborze sukni, fryzury, bukietu czy dodatków. Często bywa też tak, że to świadkowa zajmuje się zorganizowaniem dla Panny Młodej dodatków, dekoracji i innych drobiazgów. Kliknij tutaj i poznaj 10 Kroków do idealnego wesela, aby wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę.

2. Wieczór panieński

Jednym z obowiązków świadkowej jest organizacja i zaplanowanie niezapomnianego wieczoru panieńskiego. Po Twojej stronie będzie skonsultowanie się z Panną Młodą i poznanie jej preferencji, zaproszenie gości i wymyślenie oryginalnego spotkania. Brakuje Ci inspiracji? Zorganizuj wymarzony Wieczór Panieński w SPA lub sprawdź 4 pomysły na niezapomniany Wieczór Panieński!3. Pomoc w przygotowaniach

W dniu ślubu, świadkowa powinna pomóc Pannie Młodej w przygotowaniach, ale również być dla niej wsparciem w tak stresującej i podniosłej chwili. Podczas przygotowań to świadkowa powinna zwracać uwagę na wszelkie szczegóły, które mogą umknąć Panie Młodej.

4. Pomocna Dłoń dla Pani Młodej

O ile podczas uroczystości świadek nie ma tak wielkiej roli, w przypadku świadkowej jest zupełnie odwrotnie. To właśnie Ty, jako świadkowa nie bez powodu „czuwasz” tuż za Młodą. Zadaniem świadkowe jest czuwanie nad komfortem Młodej – poprawianie jej welonu czy trenu, odebranie z rąk torebki, bukietu czy podanie chusteczki w chwili wzruszenia.

5. Opieka nad prezentami

Razem ze świadkiem, świadkowa pomaga w odbiorze prezentów – zazwyczaj odbiera bukiety kwiatów i drobne prezenty ślubne. Jeżeli goście weselni otrzymują przypinki to do obowiązków świadkowej jest rozdawanie takich dodatków lub ich przypinanie.

6. Weselny Anioł Stróż

Podczas imprezy weselnej, główną rolą świadkowej jest opieka nad Młodą. Jako świadkowa powinnaś towarzyszyć młodej przy wyjściach np. do toalety, pomagać w poprawianiu makijażu, a w swoim podręcznym bagażu powinien znaleźć się awaryjny pakiet – plastry, zapasowe pończochy, agrafka, a nawet igła z nitką do szybkich poprawek!

Oczywiście, zarówno świadkowa, jak i świadek czuwają nad przebiegiem wesela. Zabawiają gości rozmową, informują o kolejnych punktach programu i zachęcają do wspólnej zabawy. Świadkowie obowiązkowo uczestniczą w zabawach, oczepinach i jeśli będą sobie tego życzyć Młodzi – w pamiątkowych sesjach zdjęciowych.

Też planujesz zorganizować wesele? Kliknij tutaj i poznaj 10 Kroków do idealnego wesela!

Udostępnij

Autor

Rafał Zieliński

Guest Service Manager - Zajmuje się pobytami Gości VIP w Hotelu Prezydent**** Medical SPA & Wellness / grm@hotelprezydent.com

© Hotel Prezydent**** Medical SPA & Wellness Hotel dla dorosłych