Jak wybrać bukiet ślubny?

Jak wybrać bukiet ślubny?

Dzień ślubu to dzień w którym wszystko musi być perfekcyjne. Ważny jest zarówno makijaż, fryzura oraz suknia ślubna a także bukiet ślubny. Każda Panna młoda pragnie aby to właśnie jej bukiet ślubny był oryginalny oraz wyjątkowy. Jakie kwiaty są modne? Jak wybrać ten idealny bukiet ślubny?

Dobierając kwiaty, pamiętajmy o typie naszej urody.

Ważne jest aby cała oprawa wesela dobrze komponowała się z bukietem ślubnym, bo to on jest podstawą całości dekoracji. Kolor kwiatów także wpływa na wizerunek Panny młodej, zaleca się dla Pań o jasnych włosach oraz delikatnej karnacji wybór jasnego lub pastelowego koloru bukietu, dla Pań o ciemnych dobrze będzie się komponować bukiet w intensywniejszych barwach na przykład fiolet lub bordo, Panie o rudym odcieniu włosów mogą pozwolić sobie na znacznie odważniejsze kolory – żółte, pomarańczowe lub kremowe. Drogie Panie pamiętajcie również o przypince dla Pana młodego. Bukiet ślubny oraz przypinka dla Pana Młodego powinna być odpowiednio dobrana i współgrać z sposobem wykonania. Ten element także dodaje odpowiedni styl weselu.

Róże

Ten kwiat jest klasyczny a zarazem genialny w każdym calu. Róża to królowa bukietów, nada Pannie młodej uroku oraz idealnie podkreśli jej urodę. Kwiat róży to symbol miłości oraz namiętności, dorodny bukiet wyrazi twórczą moc i siłę uczucia właśnie w tym ważnym dniu dla Panny młodej . Bukiet z róż można zestawić w jednym kolorze, który nada klasyczny charakter bukietu lub w wielu kolorach, która da gwarancję oryginalności.

Słoneczniki

Kwiaty słonecznika dobrze komponują się pojedynczo ale także cudownie czują się w obecności innych kwiatów. Bukiet nada urok nie tylko Pannie Młodej ale także jeden z kwiatów słonecznika będzie się świetnie prezentował w butonierce Pana Młodego nada to oryginalny urok Nowożeńcom.

Piwonie

Piwonie, obok hortensji i tulipanów, to kolejny fenomen kwiatowy. Piwonie są symbolem szczęścia i dobrobytu. Piwonie kwitną w maju i czerwcu, zdarza się je widywać także w lipcu. Choć sezon ślubny ma swój początek właśnie latem uważam że warto przyjrzeć, bo to właśnie ten kwiat może zauroczyć twój gust i zagościć na twoim weselu. Piwonie zachwycają bogactwem kolorów, dużymi główkami pełnymi płatków, które mogą wypełnić przestrzeń bukietu ślubnego- co jej duża zaletą tych kwiatów. Piwonie można łączyć z innym gatunkiem kwiatów ale także solo – jako klasyczny bukiet.

Konwalie

Konwalie są uwielbiane niemal przed wszystkie kobiety. Kwiaty knowali pojawiają się w maju, jest to najlepszy pomysł na bukiet dla Pań, które pobierają się właśnie w tym okresie. Wybierając taki bukiet mamy gwarancje niezapomnianego zapachu, kwiaty konwalii posiadają bardzo intensywny zapach utrzymujący się nawet kilka dni, to może nadać niesamowity charakter weselu. Ich popularność znacznie wzrosła, po tym jak księżna Kate zaprezentowała swój bukiet wykonany właśnie z tych kwiatów. Konwalie to symbol wrażliwości i delikatności, bukiet ślubny znakomicie będzie wyglądał solo lub w połączeniu z innymi kwiatami np. piwoniami lub hortensjami.

Hortensje

Kwiaty hortensji cieszą się popularnością. Hortensja jest pięknym, rozłożystym kwiatem, o wielu odmianach możemy spotkać odmiany o kwiatach niebieskich, różowych, czerwonych, a także klasycznym białym, którymi możemy posługiwać na wiele różnych sposobów. W zależności od barwy dopasujemy ją do weselnego przyjęcia i dekoracji, które nam się marzą. Hortensja sprawdzi się także jak samodzielny pojedynczy kwiat w bukiecie ślubnym. Stworzy piękna, pełna kulę. Co więcej hortensje są bardzo wytrzymałymi kwiatami i nie zwiędną po kilku godzinach, Panna Młoda będzie miała gwarancję, że bukiet będzie prezentował się idealnie cała noc.

Udostępnij

Autor

Rafał Zieliński

Guest Service Manager - Zajmuje się pobytami Gości VIP w Hotelu Prezydent**** Medical SPA & Wellness / grm@hotelprezydent.com

© Hotel Prezydent**** Medical SPA & Wellness Hotel dla dorosłych